Звернення до Європейського суду з прав людини

27.04.2021 07:04

Т, копия.jpg Європейський суд з прав людини (далі - Європейський суд) - це міжнародний орган, який розглядає заяви осіб, які скаржаться на порушення своїх прав, відповідно до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Всі чули, що у громадян України є можливість звернутись до Європейського суду, проте Європейський суд не виконує функції національного суду, не є наступною судовою інстанцією по перегляду рішень та не має повноважень скасовувати або змінювати рішення національних судів.

Європейський суд з прав людини розглядає справи виключно щодо порушень державою прав чи основоположних свобод, визначених Конвенцією. Тобто лише якщо ухвалене відносно вашої справи судове рішення порушує одне або декілька з закріплених в Конвенції прав та свобод, таке рішення може буде предметом розгляду Європейським судом.

При цьому, необхідно врахувати, що звернення до Європейського суду можливо протягом 6 місяців після ухвалення останнього рішення на національному рівні, і за певним виключенням, лише у разі використання всіх засобів національного захисту порушеного права.

Після отримання заяви Секретаріат Європейського суду надішле відповідь з повідомленням про відкриття справи або про відхилення заяви.

Якщо справа відкрита, то їй буде присвоєно відповідний номер, який потрібно зазначати в усіх наступних листах до Суду.

Нещодавно Європейський суд з прав людини оновив формуляр звернення, завантажити який можна за посиланням: https://www.echr.com.ua/formulyar-zvernennya-do-yespl-zmineno-zavantazhiti/

Якщо Ви маєте намір звернутись до Європейського суду з прав людини, то наше Адвокатське бюро може надати вам таку правову допомогу шляхом визначення наявності підстав для звернення до Європейського суду, заповнення заяви та подальше супроводження справи.